Eğitim Fakültesi Aile Buluşması

aile.png

KSÜ - Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü İşbirliği 

mem.png

Onikişubat İLçesi KUTOLOM Bilgilendirme Toplantısı

mem2.png

Dulkadiroğlu İLçesi KUTOLOM Bilgilendirme Toplantısı

mem3.png

Kahramanmaraş İli Sendika Temsilcilerini Ziyaret

sendika.png

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nail YILDIRIM, 25 Ekim 2018 Perşembe günü Sendikaların Kahramanmaraş İl Temsilcilerini ziyaret etti.

Kuramı Uygulamaya Taşıyabilen Okuryazar Lider Öğretmen Yetiştirme Modeli kapsamında, Sivil Toplum Kuruluşlarını ziyaretinin ardından modelin tanıtımını yapmak amacıyla Türk Eğitim-Sen, Eğitim Bir-Sen, Eğitim İş-Sen Şube Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımıyla bir bilgilendirme toplantısı yaparak görüş ve düşüncelerini paylaştı.
Sendika başkanları ve yöneticileri, ziyaretten duydukları memnuniyetlerini ifade ederek eğitim sendikaları olarak süreci destekleyeceklerini belirttiler.

KSÜ Eğitim Fakültesi İdari Personel KUTOLOM Bilgilendirme Toplantısı

İdari Personel Toplantısı.jpg

Fakültemiz 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı İdari Kurulu Toplantısı, Dekanımız Prof. Dr. Nail YILDIRIM’ın başkanlığında Fakültemiz idari personelinin katılımıyla Dekanlık Makamında gerçekleştirildi.

Toplantının başında idari personelimize hediyelerini takdim eden Prof. YILDIRIM, “Kuramı Uygulamaya Taşıyabilen Okuryazar Lider Öğretmen Yetiştirme Modeli”ni tanıtan bir konuşma yaptı. Yönetim ve çalışma anlayışından bahseden Dekanımız, gerek modelin uygulanması aşamasında gerekse Fakültemiz idari işleyişi konusunda idari personelimizden beklentilerini dile getirdi. Toplantı, personelimizin dilek ve temennilerinin alınması ile son buldu.

Mentör Öğretmen Koordinatörleriyle KUTOLOM Bilgilendirme Toplantısı

mentor.png

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı itibariyle Fakültemizde uygulamaya konan Kuramı Uygulamaya Taşıyabilen Okuryazar Lider Öğretmen Modelinin “Mentör Öğretmenlik” basamağına ilişkin koordinatörler toplantısı, 5 Kasım 2018 Pazartesi günü Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Nail YILDIRIM’ın başkanlığında gerçekleşti. Toplantıya Fakültemiz dekan yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Ramazan YİRCİ, Dr. Öğr. Üyesi Tuğba ARIKAN (Fen Bilgisi Öğretmenliği ABD), Dr. Öğr. Üyesi Metin DEMİRCİ (Türkçe Öğretmenliği ABD), Dr. Öğr. Üyesi İlhan İLTER (Sosyal Bilgiler Öğretmenliği ABD), Dr. Öğr. Üyesi Oğuzhan KURU (Sınıf Öğretmenliği ABD), Dr. Öğr. Üyesi Züleyha YILDIRIM YAKAR (İlköpretim Matematik Öğretmenliği ABD) ile KSÜ Öğretmen Modelinin sekretaryasında görevli personelimiz Sn. Emine VARKİ katıldı.

Dekan YILDIRIM, mentör öğretmen ve öğrencilerin sorumlulukları konusunda bilgilendirerek Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğünün uygulamaya konan modelin bu aşamasında da yanımızda olduğunu, söz konusu uygulamanın öğrencilerimizin lehine olduğunu ve sürekli geliştirildiğini ifade etti. Toplantı dilek ve temennilerin alınması ile sona erdi.

KSÜ Eğitim Fakültesi Öğrenci Temsilcilikleriyle KUTOLOM Bilgilendirme Toplantısı

temsilci.jpg

Fakülte Dekanımız Prof. Dr. Nail YILDIRIM, geçtiğimiz hafta içerisinde farklı günlerde Fakültemizin altı farklı lisans programında öğrenim görmekte olan öğrenci temsilcileriyle bir araya geldi. 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı Güz dönemi itibariyle uygulamaya konan Kuramı Uygulamaya Taşıyabilen Okuryazar Lider Öğretmen Yetiştirme Modeli hakkında bilgilendirme yapan Prof YILDIRIM, öğrenci temsilcilerinin modele ilişkin düşünceleri ile Fakültemize dair dilek ve temennilerini dinledi.