Eğitimcilerin Eğitimi

KSÜ Akademik Personeline Yönelik Eğitim (İİBF  - 7. Eğitim) - 11.02.2020

r4.png

Üniversitemiz 2018-2022 Stratejik Planında tanımlı “Eğitim-öğretim faaliyetlerini ulusal ve uluslararası kalite standartlarına uygun konuma ulaştıracak çalışmalar yürütmek” ve “Akademik ve idari personelin nicelik ve nitelik açısından iyileştirilmesi” amaçları çerçevesinde planlanan “Eğiticilerin Eğitimi” adlı programın 7. Grup Eğitimi, Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin çeşitli anabilim dallarında görev yapmakta olan öğretim elemanlarının katılımıyla gerçekleşti. 

KSÜ Akademik Personeline Yönelik Eğitim (TIP Fakültesi  - 6. Eğitim) - 22.11.2019

r3.png

Üniversitemiz 2018-2022 Stratejik Planında tanımlı “Eğitim-öğretim faaliyetlerini ulusal ve uluslararası kalite standartlarına uygun konuma ulaştıracak çalışmalar yürütmek” ve “Akademik ve idari personelin nicelik ve nitelik açısından iyileştirilmesi” amaçları çerçevesinde planlanan “Eğiticilerin Eğitimi” adlı programın 6. Grup Eğitimi KSÜ Tıp Fakültesinde düzenlendi. 

KSÜ Akademik Personeline Yönelik Eğitim (Sağlık Bilimleri - Göksun MYO - 4. ve 5. Eğitim) - 27.09.2019

r2.png

 Üniversitemiz 2018-2022 Stratejik Planında yer “eğitim-öğretim faaliyetlerini ulusal ve uluslararası kalite standartlarına uygun konuma ulaştıracak çalışmalar yürütmek” ve “ akademik ve idari personelin nicelik ve nitelik açısından iyileştirilmesi” amaçları çerçevesinde Eğitim Fakültesi tarafından düzenlenen üniversitemiz akademik personeline yönelik ölçme-değerlendirme, çağdaş eğitim yöntemleri ve kişisel formasyon konuları gibi alanları kapsayan Eğiticilerin Eğitimi Programı’nın 4 ve 5’inci grup eğitimleri tamamlandı.

KSÜ Akademik Personeline Yönelik Eğitim (Tıp Fakültesi - 3.Eğitim) - 08.04.2019

r1.png

 KSU Eğitim Fakültesi öncülüğünde yürütülen eğiticilerin eğitimi programının üçüncüsü KSU Tıp Fakültesi öğretim üyelerinin katılımıyla 05.04.2019 tarihinde başladı. İlki Orman Fakültesi öğretim üyeleriyle başlayan eğiticilerin eğitimi programının ikincisi Kahramanmaraş Ceza ve Tevkif Evleri Müdürlüğü eğitim personellerine yönelik eğitimlerle devam etmişti. Eğitim Fakültesi Prof. Dr. Abdurrahman BORAN Seminer Salonunda gerçekleşen Tıp Fakültesi programının öncesinde Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nail YILDIRIM kısa bir selamlama konuşması yaparak Eğitim Fakültesi’nde yürütülmekte olan Kuramı Uygulamaya Taşıyabilen Okuryazar Lider Öğretmen Modeli (KUTOLOM) hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Fakültede yürütülen Öğrenci merkezli faaliyetlerden bahseden YILDIRIM’ın konuşmasının ardından açılış dersi KSU rektörü sayın Prof. Dr. Niyazi CAN tarafından verildi.

KSÜ Akademik Personeline Yönelik Eğitim (Orman Fakültesi - 1. Eğitim ) - 09.01.2019

1(754).JPG

Eğiticilerin Eğitimi Programının ilk oturumunda Eğitim Fakültesi Dekanı ve Eğiticilerin Eğitimi Program Koordinatörü Prof. Dr. Nail Yıldırım program hakkında katılımcılara bilgiler verdi.

İlk grup eğitimlerine Orman Fakültesi öğretim elemanları katılırken, 3 gün devam eden program kapsamında; “Bir Disiplin Olarak Eğitim”, “Mühendislik Eğitimi”, “Probleme Dayalı Öğrenme”, “Öğretim İlke ve Yöntemleri”, “Olumlu Sınıf Ortamı Oluşturma”, “Öğrenci Hak ve Ödevleri”, “Öğrenme Stilleri”, “İletişim”, “Öğretim Teknolojileri”, “Yetişkin Eğitimi” ile “Ölçme ve Değerlendirme” konularında eğitimler verildi.

Eğitim programının tamamlanmasının ardından katılım sağlayan akademik personele katılım belgesi ve sunum yapan Eğitim Fakültesi öğretim üyelerine de teşekkür belgeleri verildi.

KSÜ Akademik Personeline Yönelik Eğitim (TIP Fakültesi - 2. Eğitim) - 05.04.2019

1.JPG

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) 2018-2022 Stratejik Planında yer alan hedefler doğrultusunda üniversitemiz akademik personeline yönelik iletişim, probleme dayalı öğrenme, öğretim yöntem ve teknikleri, öğrenci hak ve ödevleri, yetişkin eğitimi, olumlu sınıf ortamı oluşturma, öğrenme stilleri, öğretim teknolojileri, ölçme-değerlendirme konularını kapsayan “Eğiticilerin Eğitimi” Programı ikinci grup eğitimleri üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Eğitim Fakültesinde gerçekleştirilen eğitim programında konuşan üniversitemiz Rektörü Can, hem eğitim veren hem de eğitme katılan öğretim elemanlarının programa gönüllü olarak iştirak etmelerinin son derece memnuniyet verici bir husus olduğunun ifade etti.

Kahramanmaraş CTE Eğitim Merkezi Eğiticilerin Eğitimi Programı-30.03.2019

indir.png

KSU Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinin katkılarıyla Ceza ve Tevkifevi Kahramanmaraş Eğitim Merkezi müdürlüğünde hizmetiçi eğitim faaliyeti gerçekleştirildi.  Eğiticilerin Eğitimi Programı” kapsamında Kahramanmaraş CTE Eğitim Merkezinde eğitici olarak görev yapan personel için iletişim, probleme dayalı öğrenme, yetişkin eğitimi, olumlu sınıf ortamı oluşturma, öğretim yöntemleri ile ölçme ve değerlendirme konularında 2 gün süren bir eğitim programı düzenlendi.

Temel Seviye SPSS Kullanımı Öğretmen Eğitimi - 01.04.2019

spss.png

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) tarafından Teknik Destek Programı kapsamında desteklenen proje kapsamında 01-05 Nisan 2019 tarihleri arasında 40 öğretmene “Temel Seviye SPSS Kullanımı Öğretmen Eğitimi” kursu verilmiştir. Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü  tarafından yürütülen projede  KSU Eğitim Fakültesi  öğretim üyelerinden Dr. Erkan Hasan ATALMIŞ eğitmen olarak görev aldı.   

2023 Eğitim Vizyonu ve İnsan Konulu Konferans - 14.03.2019

r12.png

KSU Eğitim Fakültesi ve Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde "2023 Eğitim Vizyonu ve İnsan" konulu konferans 14.03.2019 Perşembe günü saat 10:00'da Şehitler İmam Hatip Ortaokulu'nda düzenlendi. KSU Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nail YILDIRIM’ın konuşmacı olduğu ve Kahramanmaraş’taki bütün okul müdürlerine yönelik olarak düzenlenen konferansa merkez ilçelerimizin yanı sıra Andırın, Çağlayancerit, Pazarcık ve Türkoğlu ilçelerinde görev yapan okul müdürleri de katılım sağladı.