Eğitimcilerin Eğitimi

KSÜ Akademik Personeline Yönelik Eğitim (Orman Fakültesi) - 09.01.2019

Eğiticilerin Eğitimi Programının ilk oturumunda Eğitim Fakültesi Dekanı ve Eğiticilerin Eğitimi Program Koordinatörü Prof. Dr. Nail Yıldırım program hakkında katılımcılara bilgiler verdi.

İlk grup eğitimlerine Orman Fakültesi öğretim elemanları katılırken, 3 gün devam eden program kapsamında; “Bir Disiplin Olarak Eğitim”, “Mühendislik Eğitimi”, “Probleme Dayalı Öğrenme”, “Öğretim İlke ve Yöntemleri”, “Olumlu Sınıf Ortamı Oluşturma”, “Öğrenci Hak ve Ödevleri”, “Öğrenme Stilleri”, “İletişim”, “Öğretim Teknolojileri”, “Yetişkin Eğitimi” ile “Ölçme ve Değerlendirme” konularında eğitimler verildi.

Eğitim programının tamamlanmasının ardından katılım sağlayan akademik personele katılım belgesi ve sunum yapan Eğitim Fakültesi öğretim üyelerine de teşekkür belgeleri verildi.

KSÜ Akademik Personeline Yönelik Eğitim (TIP Fakültesi) - 05.04.2019

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) 2018-2022 Stratejik Planında yer alan hedefler doğrultusunda üniversitemiz akademik personeline yönelik iletişim, probleme dayalı öğrenme, öğretim yöntem ve teknikleri, öğrenci hak ve ödevleri, yetişkin eğitimi, olumlu sınıf ortamı oluşturma, öğrenme stilleri, öğretim teknolojileri, ölçme-değerlendirme konularını kapsayan “Eğiticilerin Eğitimi” Programı ikinci grup eğitimleri üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Eğitim Fakültesinde gerçekleştirilen eğitim programında konuşan üniversitemiz Rektörü Can, hem eğitim veren hem de eğitme katılan öğretim elemanlarının programa gönüllü olarak iştirak etmelerinin son derece memnuniyet verici bir husus olduğunun ifade etti.

Kahramanmaraş CTE Eğitim Merkezi Eğiticilerin Eğitimi Programı-30.03.2019

KSU Eğitim Fakültesi öğretim üyelerinin katkılarıyla Ceza ve Tevkifevi Kahramanmaraş Eğitim Merkezi müdürlüğünde hizmetiçi eğitim faaliyeti gerçekleştirildi.  Eğiticilerin Eğitimi Programı” kapsamında Kahramanmaraş CTE Eğitim Merkezinde eğitici olarak görev yapan personel için iletişim, probleme dayalı öğrenme, yetişkin eğitimi, olumlu sınıf ortamı oluşturma, öğretim yöntemleri ile ölçme ve değerlendirme konularında 2 gün süren bir eğitim programı düzenlendi.

Temel Seviye SPSS Kullanımı Öğretmen Eğitimi - 01.04.2019

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) tarafından Teknik Destek Programı kapsamında desteklenen proje kapsamında 01-05 Nisan 2019 tarihleri arasında 40 öğretmene “Temel Seviye SPSS Kullanımı Öğretmen Eğitimi” kursu verilmiştir. Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü  tarafından yürütülen projede  KSU Eğitim Fakültesi  öğretim üyelerinden Dr. Erkan Hasan ATALMIŞ eğitmen olarak görev aldı.   

2023 Eğitim Vizyonu ve İnsan Konulu Konferans - 14.03.2019

KSU Eğitim Fakültesi ve Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde "2023 Eğitim Vizyonu ve İnsan" konulu konferans 14.03.2019 Perşembe günü saat 10:00'da Şehitler İmam Hatip Ortaokulu'nda düzenlendi. KSU Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nail YILDIRIM’ın konuşmacı olduğu ve Kahramanmaraş’taki bütün okul müdürlerine yönelik olarak düzenlenen konferansa merkez ilçelerimizin yanı sıra Andırın, Çağlayancerit, Pazarcık ve Türkoğlu ilçelerinde görev yapan okul müdürleri de katılım sağladı.